banner-kaskojet_tcm618-407427.jpg

Aşağıda menfaatler sadece poliçede sigortalı görünen aracın içindeki Sigortalı’ya veya Daimi Sürücü’ye uygulanabilir. Hukuki yardım sadece Türkiye dışında, diğer Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde geçerlidir. 

 

Hukuki Savunma 
Aracı kapsayan bir kazanın olması halinde Şirket, sürücünün kazadan doğan cezai suçlara karşı savunma masraflarını ödeyecektir. Ödenecek azami miktar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır. 


Hukuki işlemlerde kefalet 
a) Şirket, yurtdışındaki mahkemelerde Sigortalı Aracı içeren trafik kazalarından doğan ceza davalarındaki yasal masraf ve giderlerin ödenmesini garanti etmek için Lehdar’dan talep edilen mali kefalet ücretini, yetkili mercilere yatıracaktır.Bu menfaat kapsamındaki azami tutar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır. (Borç olarak) 

b) Sigortalı Aracın söz konusu olduğu trafik kazaları nedeniyle yapılan cezai duruşmalarda, Daimi Sürücü’den talep edilen kefalet miktarını Şirket ilgili mercilere yatıracaktır. 


Bu menfaat kapsamındaki azami tutar poliçede bildirilen limitlerle sınırlıdır (Borç olarak) 
Lehdar, 2 (a) ve 2 (b) bentleri çerçevesinde yapılan ödemeleri iade etmekle yükümlüdür. 
Bilgi ve organizasyon servislerinde bağlantı Tur Assist tarafından sağlanacak, alınacak hizmetlerle ilgili masraflar Sigortalı tarafından ödenecektir. Tavsiye edilen servis biriminden hizmet alıp almamak Sigortalı’nın isteğine bağlıdır. Alınan hizmetlerle ilgili doğabilecek sorunlardan hizmeti doğrudan sağlayan servis birimi sorumlu olacaktır 

 

Turistik Bilgiler 
Sigortalı’nın isteği doğrultusunda seyahatler, ülkeye giriş ile ilgili yasal zorunluluklar, gümrük işlemleri ve sağlık koşulları hakkında bilgi sağlanmaktadır. Seyahat acentaları, turizm ofisleri, turist rehberleri, turizm polisi, büyükelçilik ve konsolosluklar, vize ve pasaport işlemleri ile ilgili bilgi verilmektedir. 


Yol, Kaza ve Hava Durumu Bilgileri 
Sigortalı’nın talebi üzerine Türkiye’de yol ve kaza durumu, otomotiv yetkili servis ve bayileri hakkında bilgi sağlanmaktadır. 

 

Sağlık Kuruluşları ile İlgili Bilgiler 
Sigortalı’nın talebi üzerine hastane, doktor, hemşire, nöbetçi eczane ve ambulans şirketleri ile ilgili adres ve telefon numaraları verilmekte, cenaze nakli ve defin organizasyonu da dahil olmak üzere mümkün olabilen durumlarda ilgili organizasyonlar yapılmaktadır. 

 

Ulaşım Araçları ile İlgili Bilgiler 
Sigortalı’nın talebi üzerine havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları seferleri, rent a car şirketleri (profesyonel sürücü hizmeti) ile ilgili adres ve telefon bilgileri verilmekte, bu hizmetlerle ilgili mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır. 

 

Döviz Kurları Bilgileri 
Sigortalı’nın talebi üzerine son 5 yıla ait döviz kurları bilgileri verilmektedir. 

 

Restoranlar ve Eğlence Merkezleri Hakkında Bilgi 
Sigortalı’nın talebi üzerine çeşitli restoran ve eğlence merkezleri hakkında adres ve telefon ile birlikte detaylı bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır. 

 

Konaklama ile İlgili Bilgi 
Sigortalı’nın talebi üzerine farklı türdeki konaklama imkanları ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır. 

 

Kültürel Aktiviteler Hakkında Bilgi 
Sigortalı’nın talebi üzerine opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro ve sinema ile ilgili bilgiler verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılmaktadır. 

 

Hayvan Bakımı ile İlgili Bilgiler 
Sigortalı’nın talebi üzerine veteriner, hayvan hastaneleri ve hayvan bakımı ile ilgili bilgiler verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda bu hizmetler ile ilgili organizasyon yapılmaktadır. 

 

Özel Günler İçin Organizasyon 
Doğum günü, yıldönümleri, karne alma, seminer gibi durumlarda ilgili firmalar ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır. 

 

Yaşlılar ve Çocuklar İçin Bakım Hizmetleri 
Sigortalı’nın talebi üzerine yaşlılar ve çocukların bakımı ile ilgili hizmet veren firmalar hakkında bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır. 

 

Tercüme Hizmetleri 
Tercüme büroları ve tercümanlık hizmetleri ile ilgili bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılmaktadır. 

 

Çiçek Gönderme Hizmetleri 
Türkiye ve yurtdışı için çiçek gönderme hizmetlerinin organizasyonu yapılmaktadır. 

Diğer Bilgi Hizmetleri 
Jandarma, belediye, bakanlıklar, müsteşarlıklar, valilikler, adliyeler, devlet ve SSK hastaneleri, askerlik şubeleri, bankalar, basın kuruluşları, dernekler, savcılıklar, emniyet müdürlükleri, gazeteler, haber ajansları, meslek odaları, iş ve işçi bulma müdürlükleri vs. telefon ve adresleri. 

 

*Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, KaskoJet Poliçesinin üzerinde yer alan bilgiler ile farklılık arz etmesi halinde Poliçe hükümleri geçerli olacaktır.