banner-kaskojet_tcm618-407427.jpg

Eğitiminiz için yurt dışına mı çıkıyorsunuz? Harika! Beklentilerinizi karşılayan ve

aynı zamanda çok keyif alacağınız bir dönem olmasını dilemekle beraber

beklenmedik durumlar için de hazırlıklı olun isteriz.

Sizin gibi eğitimine yurt dışında devam edecek öğrenciler için özel olarak tasarladığımız ürünümüz YESS (Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası) ile yurt dışında olduğunuz süre boyunca da kendinizi ülkenizdeki kadar güvende hissedebileceksiniz. Üstelik nakit avans desteği, 7/24 müşteri hizmetleri servisi ve seyahat yardım hizmetleri de kapsam dahilinde!

Teminatlar:

  • Hastalık veya kaza durumunda acil tıbbi müdahale

  • Cenazenin daimi ikametgaha nakli

  • Nakit avans

  • 7/24 Türkçe müşteri hizmetleri

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası hangi durumları teminat kapsamına alır?
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası geçerli olduğu süre içerisinde eğitim amaçlı seyahat ederken Sigortalının hastalanması ya da bu süre içinde bir kazaya uğraması sonucunda gereken acil tıbbi yardım masraflarını, poliçede belirtilen teminatlar, haklar, yükümlülükler, özel ve genel şartlar çerçevesinde teminat kapsamına alır. Sigorta teminatı altına alınan masrafların, sigortalının hastalık ya da kaza sonucunda tıbbi açıdan gerekli olan tedavisiyle ilgili olması ve bu sözleşmede belirtilen teminatların kapsamı içerisinde yer alması gerekir. Sigortalı'nın tedavi süreci içerisinde tedavisine konu olan hastalık veya kaza hali ile doğrudan ilgili olmayan başka bir hastalık veya kaza sonucunda oluşan masrafları ayrı bir tazminat konusu olarak değerlendirilir. Sigortalı'nın seyahat ettiği ülkede kaza veya teminat kapsamındaki bir rahatsızlık nedeniyle vefat veya ecelen vefat etmesi halinde cenazenin daimi ikamet ettiği ülkeye nakli, poliçede belirtilen limitler dahilinde ödenir.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası yaptırmak için bir yaş sınırı var mıdır?
Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası sadece eğitim amaçlı yapılan yurtdışı seyahatleri için maksimum 65 yaşa kadar geçerlidir.

 

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası teminatları standart mıdır?
Poliçe süresi boyunca geçerli olan teminatlar 4 farklı alternatif ile sizlere sunulmaktadır. Ayrıca, standart paketin yanı sıra geniş paket satın alarak teminat yapınızı genişletebilirsiniz.

Poliçeniz kapsamında yer alan teminatlar seçmiş olduğunuz plana göre aşağıda belirtilmiştir.

Standart Paket teminat içeriği:

standart-paket-tablosu_tcm618-107220.png

Geniş Paket teminat içeriği:

genis-paket-tablosu_tcm618-107221.png