fark yok.jpg

SGK’lılar için bir ilk! 

 

SGK’lılara anlaşmalı hastanelerde fark ücreti ödemek yok! İnanılmaz uygun fiyatlarla Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırın, anlaşmalı kurumlardan fark ödemeden yararlanın. 


Yepyeni bir dönem başlıyor 
Fark Yok Sağlık Sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında yer alan sigortalı, eşi ve çocuklarını MAPFRE SİGORTA çatısı altında tam olarak güvence altına alıyoruz. 


Özel sağlık kurumlarında SGK kapsamında sağlanan sağlık hizmetlerinin standartlarını yükseltmek ve yüksek maliyetli sağlık harcamalarına destek olmak amacıyla sunduğumuz Fark Yok Sağlık Sigortası’na ekonomik prim ve uygun ödeme koşulları ile hemen sahip olabilirsiniz.

Fark Yok Sağlık Sigortası ürününe özel olarak oluşturduğumuz anlaşmalı sağlık kurumlarında, Sağlık Bakanlığı ruhsatında tanımlı tüm branşlardan ve SGK anlaşması kapsamındaki kadrolu hekimlerin sunduğu nitelikli sağlık hizmetlerinden (gerek ayakta gerekse yatarak tedavilerde) teminat kapsamı dâhilinde yararlanabileceksiniz. 

  • Yatarak Tedavi Teminatı: Sigortalının başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklarına ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dâhili ve/veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri karşılanır.

  • Ayakta Tedavi Teminatı: Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji,  modern teşhis yöntemleri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir. Ayakta Tedavi teminatı alınan durumlarda, tedavi giderleri poliçede belirtilen limit doğrultusunda karşılanır. İlaç ve aşı giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır.

  • Önemli Notlar ve Bazı İstisnalar: Fark Yok Sağlık Sigortası poliçesinin yürürlükte olması için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan Genel Sağlık Sigortası’nın aktif olması gerekmektedir. Poliçede belirtilen teminatlar, yalnızca poliçede ismi yer alan kişiler için geçerli olacaktır. Acil durumlar da dâhil olmak üzere anlaşmasız kurumlarda yapılacak tedavilere ilişkin giderler teminat kapsamında değerlendirilmeyecektir. Poliçe kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan bekleme süreleri haricinde herhangi bir bekleme süresi uygulanmaz. Fark Yok Sağlık Sigortası başvurusu esnasında mevcut olan hastalıklarla ilgili risk analizi yapılmayacağı için poliçe başlangıç tarihinden önce var olan bir şikâyet ve/veya hastalık nedeni ile bir sağlık kuruluşuna başvurarak tanı almış, tedavi görmüş ve/veya tedavi önerilmiş olan her türlü sağlık gideri ile bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe teminat kapsamı dışında değerlendirilecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nca karşılanmayan sağlık hizmetleri teminat kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Fark Yok Sağlık Sigorta Poliçesinin Fiyatı Nedir?

Prim tutarı aktif çalışan olup olmadığınız, yaş, bulunduğunuz bölge gibi etkenlere bağlı olarak hesaplanacağından değişiklik gösterecektir. 


Tüm Aileme Yaptırsam İndirimden Faydalanabilir miyim?

Aile indirimimiz bu üründe bulunmamaktadır.


TSS Poliçesini Kimler Satın Alabilir?

SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes için poliçe yapılabilmektedir.


Reklamlarda Özel Hastaneleri’nin ismi geçiyor, başka hastaneye gidebilir miyim?

Evet. Anlaşmalı Kurumlar sayfamızdan diğer anlaşmalı kurumları listeleyebilir, listede bulunan tüm hastanelere gidebilirsiniz.

 

İstediğim zaman poliçemi iptal edebilir miyim?

Evet, poliçenizi istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Poliçeniz gün üzerinden iptal edilebilecek olup, poliçe başlangıç tarihinizden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı dikkate alınarak prim iade tutarınız belirlenecektir. İptal koşulları Poliçe Özel Şartları’nda ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.

Hastaneye gittiğimde ben bir ücret ödeyecek miyim?

Poliçe Özel Şartlarınız doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileriniz için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 12 TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.

SGK’da benim primimle tüm ailem sağlık hizmeti alıyor, bu poliçede de ben prim ödediğimde tüm ailem hizmet alabilecek mi?

Hayır, her sigortalı için ayrı prim ödenmesi gerekmektedir.

Poliçenin süresi nedir?

Poliçenin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.

Şu an çalışıyorum, emekli olduğumda poliçe bitecek mi?

Hayır. Fiyatlarımız çalışan ve bağımlı olarak ayrılmaktadır. Emekli olduğunuzda bağımlı fiyatından sigorta poliçeniz düzenlenebilir.

Yaş sınırım var mı? Yeni doğan bebeğim hemen kapsam girebilecek mi?

SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes bu poliçeyi satın alabilir. Poliçeye ilk giriş tarihinde ki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumunda poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. 55 yaş ve öncesinde Fark Yok Sağlık Sigortası poliçesi kapsamında ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da herkes bu poliçeyi satın alabilir ve yeni doğan bebekler doğumdan 14 gün sonra tek başına sigorta poliçesi düzenlenebilir.

Geçmişten gelen hastalıklarım mevcut, bunlarla ilgili tedavi masraflarımı da ödeyecek misiniz?

Poliçe başlangıç tarihinden önceye dayanan hastalıklara ilişkin tedavi giderleri poliçe kapsamı dışında kalmaktadır.

Faturamı kendim ödersem size gönderdiğimde ödüyor musunuz? Ne kadar ödüyorsunuz?

Hayır, geri ödeme işlemi bu poliçede yapılmamaktadır.

İlaçları ödüyor musunuz?

Hayır, ilaç teminatı bu poliçede bulunmamaktadır.

Poliçe primimi ödediğimde makbuz veriyor musunuz? Bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabilir miyim?

Evet, prim ödemeleriniz karşılığında makbuz alabiliyor ve bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabiliyorsunuz.

Poliçe primimi nasıl ödeyebilirim? Peşin ödersem indirim yapıyor musunuz? Taksit yapıyor musunuz?

Poliçe priminizi kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınıza peşin ya da 9 eşit taksit yapılabilmektedir. Peşin ödemelerde herhangi bir indirim yoktur.

Estetik cerrahi, kozmetik, diyetisyen gibi tedaviler kapsam içerisinde mi?

SGK kapsamında ödenen estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen gibi tedaviler poliçe kapsamında değerlendirilmektedir.

Poliçede bekleme süresi olacak mı?

SGK tarafından uygulanan bekleme süreleri dışında, bu poliçede bekleme süresi yoktur.

Yurt dışında tedavi giderini karşılıyor musunuz?

Hayır, poliçe sadece T.C. sınırları dahilinde geçerlidir.

Sürekli kullandığım ilaçlar için nasıl bir işlem yapmam gerekiyor, poliçem sürekli ilaç kullanımını kapsıyor mu?

Hayır, poliçede ilaç teminatı bulunmamaktadır.

Poliçem kapsamında gözlük alabiliyor muyum?

Hayır, poliçeniz kapsamında gözlük alınmamaktadır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi var mı?

Sigortalının kesintisiz MAPFRE SİGORTA A.Ş.'de, 3 yıl boyunca Fark Yok Sağlık Sigortası ürünü ile sigortaya devam etmesi, 55 yaşından önce sigorta kapsamına alınmış olması ve son üç yıl H/P oranı ortalamasının %80’nin altında olması şartıyla yapılacak risk analizi değerlendirmesi sonucunda belirlenecek şartlar dahilinde “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” verilir.

Yabancı ülke vatandaşıyım, Türkiye'de SGK'lı olarak çalışıyorum. TSS poliçesi satın alabilir miyim?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler  bu poliçeyi satın alabilirler.

Öğrenciyim, Anne/Baba üzerinden sigortadan faydalanıyorum. TSS poliçesi satın alabilir miyim?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler  bu poliçeyi satın alabilirler. (Sigorta ettiren 18 yaşından büyük olması şartı ile 14 günden büyük bebekler sigortalanabilir. )

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki fark nedir?

TSS ürününde sadece SGK tarafından kapsama alınan kişiler satın alabilir. Özel Sağlık sigortasında bu şart bulunmamaktadır. Network ağı ve teminat yapısı farklıdır.

Sağlık raporu ücretini karşılıyor musunuz?

Karşılanmıyor.

Medikal ürünler poliçe kapsamında mı?

İlaç masrafları ödenmiyor.

Diş tedavisi ve dişçi ücretleri poliçe kapsamında mı?

Acil Diş Teminatımız; lokasyonunuza göre yönlendireceğiniz ve sadece bu teminat için anlaşma sağladığımız kurumlarımızda ve diş paketimizde geçerli olan tedaviler geçerlidir.

Göz tedavisi ve göz ameliyatı poliçe kapsamında mı?

Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır. Göz muayenesi ve  poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan SGK nın onayladığı göz ameliyatları kapsam içindedir.